"Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem."

Hello World – Pierwszy wpis, blog programisty

Oołł jeaa 😉 Witajcie tu blog programisty !

W końcu się ruszyłem by napisać pierwszy wpis na moim blogu programisty. Było ciężko, nie tylko z czasem ale i z przygotowaniem odświeżonej wersji strony. To tyle w temacie wstępu.

 

Teraz troszkę o mnie

Jeżeli czytasz to w kończącym się roku 2016 to aktualnie jestem studentem 3 semestru Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach.
Nazywam się Patryk Pieniak i jestem programistą (bo chyba już tak mogę się nazywać). Studiów jeszcze nie skończyłem, a zaledwie bezproblemowo minąłem pierwszy rok, natomiast od połowy 2015 roku pracuje zdalnie dla szybko rozwijającej się firmy z Warszawy. Aktualnie pracuje jako programista aplikacji webowych – na temat mojej pracy troszkę dalej.

W wolnym czasie od nauki i pracy, staram doszkalać się oraz rozwijać w nowych technologiach, a następnie nowo poznane umiejętności wykorzystuję w swoim zawodzie 😉 Gdy jest lato a ciepłe dni pozwalają na to, to lubię wsiąść na motocykl i przejechać się. Na ogół nie mam innych zajęć. Jestem raczej zamknięty i nie często udaje mi się poznawać nowych ludzi. Co w głębi siebie wiem że nie jest to dobre, lecz nie jest łatwo mi się przełamać.
Tym blogiem jak i w przyszłości vlogiem czy filmami z kursów (które mam zamiar organizować) chciałbym się przełamać i bardziej otworzyć – może mi się uda. To chyba tyle by nie było za dużo do czytania 😉

 

 

Pracę czas zacząć!

Będąc już w gimnazjum, dostałem pierwsze zlecenie na zaprojektowanie strony internetowej dla społeczności serwera TeamSpeak 3. Nad stroną siedziałem kilkanaście dobrych dni, zarywałem nocki ale na sam koniec udało się – dostałem swoje pierwsze pieniądze!
Po tym czasie stwierdziłem że zacznę się rozwijać bardziej w stronę IT. Zaczynając od pierwszych serwerów głosowych lub gier, pisania modyfikacji czy tworzeniu stron www.
Rozpoczynając liceum znałem już 5 języków (PHP, Java, C++ w tym HTML i CSS) dodatkowo poznałem podstawy systemu Linux od strony serwerowej. W połowie szkoły średniej rozwijałem swoje dwa większe projekty (panele do serwera TS3 oraz MineCraft), które po jakimś czasie sprzedałem.

Od tego czasu stwierdziłem że znam na tyle programowanie i tworzenie stron www że mogę zaoferować swoje umiejętności.
Zrealizowałem kilkanaście stron WWW dla moich klientów oraz dwie aplikacje webowe napisane w PHP.
Oczywiście w tym czasie swojego rozwoju pisałem dużo własnych stron i aplikacji by się doszkalać. Pod koniec liceum po raz pierwszy mogłem się pochwalić że potrafiłem zyskać pierwszy tysiąc zł za pojedyncze zlecenie 😉

Tak w wielkim skrócie wyglądała moja przygoda i początki mojej kariery w IT. Na tą chwilę (tak jak pisałem wcześniej), jestem programistą aplikacji webowych. Tworzyłem i zajmowałem się projektami dla takich firm jak: Energa, Poczta Polska czy Warta. Na tą chwilę ciągle się rozwijam oraz wykonuje zlecenia dla firmy, w której pracuje.

 

 

Dużo by pisać

Mając dopiero 20 lat, chciałbym osiągnąć więcej niż do tej pory. Jeszcze nie wiem jak potoczy się moja droga programisty, ale wiem jedno – chcę i dożę do tego by otworzyć swoją własną firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania.

Każdemu kto przeczyta ten wpis i jest na początku tej drogi życzę tego samego – głównie by w swoim życiu zadać sobie jakiś cel i do niego dążyć. Mimo zmian i upadkom nie poddawać się, ponieważ tylko ciężką pracą możemy odnieść sukces!

 

Kończąc już to pisanie chciałbym Ci podziękować że to czytasz oraz z góry przeprosić za wszelkie błędy w pisowni, ponieważ jestem świadom że takie są. Mam na dzieje że z czasem dostanę większej wprawy. 

Pozdrawiam,
Patryk

 

Zajrzyj tu częściej – na moim blogu znajdą się poradniki jak i kursy na temat programowania, serwerów czy innych działek IT.

Share This: